Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu zorganizowało dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej  (grupa 45 osób) półkolonie, w ramach których, pod fachową opieką wychowawców, dzieci będą miały zapewnionych wiele atrakcji m.in. zaplanowane są wyjazdy krajoznawcze oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Podczas półkolonii dzieci będą miały zapewniony ciepły posiłek.
30.06.2013r. sześcioro  dzieci z naszej gminy wyjechało na obóz wypoczynkowy do miejscowości Sztutowo.

Wypoczynek jest zorganizowany przez ZHP w ramach programu "Pogodne lato 2013".
Natomiast dla starszych uczniów tj. uczniów Publicznego Gimnazjum w Raciążu (grupa około 30 osób) zaplanowano kolonie w Łebie. Organizatorami wypoczynku są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Raciążu we współpracy z Kuratorium Oświaty i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.