Dnia 20 lipca 2019 r. odbył się III Raciąski Rajd Rowerowy.

Dnia 20 lipca 2019r. odbył się III Raciąski Rajd Rowerowy. Rozpoczęcie Rajdu nastąpiło o godzinie 8:00 przed Urzędem Miejskim w Raciążu. W pierwszym etapie uczestnicy przejechali do Unierzyża. Tam odwiedzili młyn wodny wybudowany w 1870r.  W drugim etapie grupa udała się do Glinojecka gdzie zapoznała się z historią cukrowni Izabelin wybudowanej w 1859r.  Po tym etapie Rajdu uczestnicy przejechali do miejscowości Wkra gdzie na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek. Następnie przewodnik opowiedział o dworze z IV połowy XIX wieku należącego do Tadeusza Sujkowskiego. Ostatnim przystankiem na trasie Rajdu był kościół pw. Św. Katarzyny w Dziektarzewie wzniesiony w I połowie XV wieku.

Po powrocie do Raciąża na placu przed Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji obyła się potańcówka, podczas której uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe medale. Wręczono również podziękowania dla sponsorów i osób pomagających przy organizacji Rajdu.

Podczas Radu jeden z uczestników, pan Andrzej Staniszewski, na drodze do Unierzyża znalazł maleńkiego kota. Kotem zaopiekowali się druhowie z OSP w Raciążu, który towarzyszyli uczestnikom na trasie. Na portalu społecznościowym  natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwania domu dla zwierzaka. Podczas przystanku w Dziektarzewie, jedna z uczestniczek Rajdu zadeklarowała się przygarnięcie kotka. Obecnie kot przebywa w nowym domu. Po wizycie u weterynarza kot okazała się kotką    i otrzymał imię Karmen.

W III Raciąskim Rajdzie Rowerowym udział wzięło udział 100 uczestników, którzy pokonali trasę o długości 55 km.

Urząd Miejski w Raciążu serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Rajdu oraz:
Panu Markowi Gierlachowi,

Piotrowi Pniewskiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Raciążu,
podkom.Adamowi Malińskiemu, Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego z Powiatowej Komendy Policji w Płońsku,
Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego  z Powiatowej Komendy Policji w Płońsku,
Policjantom z Posterunku Policji w Raciążu,

Jarosławowi Krupińskiemu Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu oraz Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu.

Za pomoc w organizacji III Raciąskiego Rajdu Rowerowego w Raciążu dziękujemy również Pani Wiesławie Czerwińskiej kierownikowi  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Panu Pawłowi Rybce Prezesowi